شهدای فدیشه نیشابور
پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملكت شما آسیبی نرسد. امام خمینی...الّلهم صّلعلی محمد وآل محمد

به یاد روحانی بسیجی شهید « محمود ساجدی» :وحدت اصولی خود را حفظ کنید .

روحانی شهید «محمود ساجدی» در سحرگاهی دیماه سال 1338 در روستای «زاهدانه» از توابع نقده متولد شد. نوگل خاندان ساجدی زندگی را با همه تلخی‌ها و شیرینی‌ها آغاز کرد. مهدکودکی‌اش دامان پر مهر مادر بود و آغوش گرم پدر و از همان کودکی با طنین قرآن و نماز هم‌آوا شد. دوران تحصیل را یکسره با نمرات عالی طی کرد و با اینکه طبق قوانین آن زمان چون در دوازده سال تحصیل هیچ غیبت غیرموجه نداشت می‌توانست بدون کنکور وارد دانشگاه شود ولی با این حال در کنکور شرکت کرد و با رتبه‌ای عالی در رشته جامعه‌شناسی دانشگاه تبریز قبول شد و ...
او با شروع جنگ تحمیلی بارها در جبهه‌ها حضور یافت. در سال 64 سنت نبوی را پیشه کرد و با خانمی عفیف و مؤمنه عقدی آسمانی بست که ثمره این عشق پاک پسری رعنا است که بیش از 8 ماه سایه پر مهر پدر را بر سر ندید. سرانجام در غروب بیست و چهارم فروردین سال 66 در عملیات نصر، با سر و جان نغمه «ارجعی الی ربک» حضرت دوست را لبیک گفت.
بخشی از وصیت‌نامه شهید:
وحدت اصولی خویش را، که معیار آن در مکتب ما و قرآن بیان شده است، حفظ کنید؛ چرا که این انقلاب را وحدت به پیروزی رسانده؛ و خدای نکرده اگر شما و مردم دچار پراکندگی شوید، آن وقت انقلاب تحرک و بالندگی خود را از دست خواهد داد. پس در تمامی راهپیمایی‌ها و تظاهرات حاضر باشید، مشت‌ها را گره کنید، گره‌ها را اسلحه کنید، اسلحه‌ها را نشانه روید و از آنان که مظلومان را به خاک و خون می‌کشند انتقام بگیرید؛ چرا که شما امت نمونه تاریخ خواهید بود. سنگر دانشگاه را از تفرقه و گروه‌گرایی خالی کنید.
به گروه‌های سیاسی منحرف که هدفشان ایجاد اختلاف و درگیری است یاری نکنید. آنها را ابتدا با دلایل منطقی‌تان قانع کنید تا دانشگاه مکان مقدسی برای علم و عمل و دفاع از انقلاب باشد؛ سپس آنها را در صف خویش قرار دهید و اگر امکان نداشت، آنها را در پیشگاه مردم رسوا کنید.

 

نوع مطلب : خاطرات شهدا، شهدا شرمنده ایم .، بصیرت، سبک زندگی، دفاع مقدس، سابقون، 
برچسب ها : به یاد روحانی بسیجی شهید « محمود ساجدی» :وحدت اصولی خود را حفظ کنید .، روحش شاد و یادش گرامی باد، اللهم صل علی محمد و آل محمد،
لینک های مرتبط :


شنبه 4 خرداد 1398 02:02 ب.ظ
از طرف دیگر؛ سکوت و مدارای حضرت برای حفظ وحدت مسلمین و جلوگیری از اختلاف مسلمانان و جنگ داخلی بوده است. حضرت در یکی دیگر از بیاناتش می‌فرماید:
به خدا سوگند، اگر ترس از ایجاد شکاف و اختلاف در میان مسلمانان نبود و بیم‌ آن نمی‌رفت که بار دیگر کفر و بت‌پرستی به سرزمین اسلام بازگردد و اسلام محو و نابود شود، با آنان به گونه‌ای دیگر رفتار می‌کردیم (شرح نهج‌البلاغه ابن ‌ابی‌الحدید، ج 1، ص 307)
آن حضرت در بیان دیگری پس از انتخاب عثمان به خلافت فرمود:
«... والله لا سلمن ما سلمت امور المسلمین و لم یکن فیها جور الا علی خاصه» ؛... به خدا سوگند به آن‌چه انجام دادید، گردن می‌نهم و با شما مدارا و سازگاری می‌کنم، مادام که امور مسلمین درست اداره شود و جز به شخص من به کس دیگری ظلم نشود.» (نهج‌البلاغه- خطبه 74)
بنابراین، سکوت 25 ساله حضرت بر اساس یک سلسله مصالح عالی و ملاحظات اساسی بود و به این معنا نبود که ایشان نسبت به وضع مسلمین و سرنوشت جامعه اسلامی، بی‌تفاوت باشد.
حضرت در حدی که مصالح عالی اسلام و مسلمین ایجاب می‌کرد، با خلفای وقت همکاری داشت و به آن‌ها مشاوره می‌داد و هر‌ وقت لازم بود، انتقاد می‌کرد.
خلیفه دوم با اشاره به این حقیقت می‌گفت: به خدا پناه می‌برم که مشکلی پیش بیاید و ابوالحسن(علی) برای حل آن حضور نداشته باشد.
(الاصابه فی تمیز الصحابه، عقلانی، ج 2، ص 502)
شنبه 4 خرداد 1398 01:55 ب.ظ
فلسفه 25 سال سکوت و مدارای امام علی(ع) با خلفای سه‌گانه بحث گسترده‌ای است که در اینجا به نحو اجمال به این سوال پاسخ می‌دهیم؛
بعد از رحلت رسول خدا(ص) جریان سقیفه پیش‌ آمد و ابوبکر به خلافت رسید. دراین برهه، علی(ع) در موضع معترض قرار گرفت؛ چون خود را وصی بر حق رسول خدا می‌دانست. از این رو، -چنان که در تاریخ معروف و مسلم است- تا مدتی، از بیعت خودداری کرد و روزهای اول، همراه حضرت فاطمه‌زهرا(ص) به خانه انصار می‌رفت و با آن‌ها احتجاج می‌کرد. امام علی(ع) پس از مدتی، به این نتیجه رسیدکه یا باید به قوه قهریه متوسل شود و یا سکوت کند. با بررسی جوانب قضیه، به این نتیجه رسید که سکوت و مدارا به صلاح اسلام است، از این رو، از آن زمان سکوت کرد. خود آن حضرت در خطبه شقشقیه، به این دو راه دشوار اشاره می‌کند. حضرت در خطبه شقشقیه درباره خلافت سه خلیفه سخن گفته و فلسفه سکوت خود را بیان کرده و می‌فرماید:
« در این اندیشه بودم که آیا با دست بریده (و نداشتن یار و یاور، به مخالفان)، حمله کنم با بر این تاریکی کور، صبر نمایم. همان ظلمت و فتنه‌ای که بزرگسالان را فرسوده، کودکان خردسال را پیر و مردم با ایمان را تا واپسین دم زندگی و لقای پروردگار رنج می‌دهد، سر انجام دیدم بردباری و شکیبایی در برابر این مشکل، به عقل و خرد نزدیک‌تر است، به همین دلیل شکیبایی پیشه کردم (نه شکیبایی آمیخته با آرامش خاطر، بلکه) در حالی که گوئی در چشمم خاشاک بود و استخوان؛ راه گلویم را گرفته بود...» (نهج‌البلاغه- خطبه 3)
امام با تعبیر«دست بریده»، به تنهایی و بی‌یاوری خود اشاره می‌کند؛ زیرا اگر می‌خواست به قدرت متوسل شود، حامیان و مدافعان لازم را نداشت.
دوشنبه 11 تیر 1397 02:07 ب.ظ

چندی پیش، ویدئویی از حاج قاسم سلیمانی سردار دلیر و محبوب ایران اسلامی در اینترنت منتشر شد که در آن، خاطره‌ای از شهید محمدرضا مرادی، از شهدای نام‌آور و از فرماندهان دفاع مقدس نقل می‌‌شود که در عین زیبایی، بسیار حیرت‌انگیز است. متن صحبت‌های سرلشکر سلیمانی به این شرح است:
«در منطقه شیمیایی‌­ای که زده شد در قبل از والفجر هشت، محمدرضای مرادی به شهادت رسید. برادر دوستش تشییع کرد، خودش رفت داخل قبر تلقین را انجام داد. آمد جبهه پیش من، نمی‌­دانم آیا همه قلب‌ها این را باور می­‌کند یا نه، گفت من وقتی رفتم داخل قبر خواستم سَرِ محمدرضا را بالا بگیرم این سنگ لحد را بگذارم زیر سَرِ او، دستم را دراز کردم دیدم او بلند شد سرش را بلند کرد. گفت من از خدا خواستم من مثل او تا سال او شهید بشوم همان طور شیمیایی شد و بعد هم به شهادت رسید.»
دوشنبه 11 تیر 1397 02:03 ب.ظ
سخنی چند با بعضی از افراد که به واسطه خون شهیدان به جایی رسیده‌اند، اما هم‌اکنون بی‌اهمیت به شهدا شده‌اند، بگویم که: شما برگردید به دامن گرم و پر محبت اسلام و مسلمین و از شهدا معذرت‌خواهی کنید. چرا بعضی افراد اداری که در آخرین لحظات، شخصی به حضورشان می‌رسد، حاضر به رسیدگی به کار او نمی‌شوند و او را در بلاتکلیفی می‌گذارند و حال آن که کار آنها را می‌توانستند ]در عرض[ چند دقیقه حل کنند. دیگر این که از باند‌بازی و دسته‌گرایی پرهیز کنید و مسائل را روی اشخاص حساب کنید، شما برای هر کسی که کار می‌کنید روی همان شخص حساب کنید؛ اگر برای خدا کار می‌کنید، پس چه کار به فلان شخص دارید و اگر برای غیرخدا کار می‌کنید که حساب آن جدا است.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

شهید.شهادت.شهدا.رزمنده.حبهه
.نیشابور.
سلسله الذهب.ایثارگران.دفاع مقدس .
خاطرات دفاع مقدس وترویج فرهنگ ایثاروشهادت.
تصاویرشهداودفاع مقدس


با سلام و درود بر روح بلند و ملکوتی امام بزرگوار و شهدای گرانقدر

با سلام خدمت رهبر عزیز و فرزانه انقلاب

و با سلام و درود بر شما ملت بزرگوار ایران اسلامی


از آنجاییکه اسناد و آثار دفاع مقدس و شهدا در صورت عدم جمع آوری و بهره برداری به موقع با گذشت زمان فرسوده و به فراموشی سپرده خواهد شد لذا حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیشابور بمنظور جمع آوری عکس و خاطرات دوران طلایی دفاغ مقدس ازآموزش .اعزام .نبرد.آفند وپدافندی رزمندگان وهمرزمان و ایثارگران وبستگان شهدا وغیره با موضوعات جبهه وجنگ ...... را دریافت نماید.تا ضمن بهره برداری و حضور فعال درفضای مجازی در آینده نیز بستر لازم برای تدوین کتاب و یا تهیه مستند فراهم گردد.لذا از تمامی خانواده های محترم و همرزمان و ارادتمندان به ساحت مقدس شهدای گرانقدر ورزمندگان وایثارگران تقاضا می شود در صورتی که عکس و خاطراتی از شهدا وایثارگران وموضوعات جبهه وجنگ دارند در راستای ادای وظیفه و دین جهت بهره برداری محققان و پژوهشگران و کمک به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در قسمت تماس باما یانظرات بلاگ قرار دهندویا به آدرس ایمیل یاپست الکترونیک شهدای فدیشه fadishe@chmail.ir
ویا حفظ آثارونشرارزش های دفاع مقدس نیشابور ارسال نمایند.

سامانه دوطرفه ارسال ودریافت پیامک شکوه سرخ6600051231درخدمت ایثارگران وشماعزیزان میباشد.
اجرتان باشهدا
یا مهدی (عج) ادرکنی

۞ شهدای فدیشه ۞
پست الکترونیک
fadishe@chmail.ir

مدیر وبلاگ : برمحمد وال محمد صلوات الّلهم صّلعلی محمد وآل محمد
موضوعات
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

 شهدای فدیشه نیشابور

فدیشه ایها ی نیشابور

 شکوه سرخ. 2300شهید نیشابور

 سفیران سلسله الذهب نیشابور

  سلسله الذهب نیشابور

هیئت رزمندگان اسلام نیشابور

شهدای گمنام نیشابور

گلشن هدایت

ملکوتیان شاهد

راویان فتح شهرحدیث نیشابور

موسسه قرآنی سلسله الذهب خراسان رضوی

شهدای شهرستان فیروزه استان خراسان رضوی

 كانون پیشكسوتان یاران سلسله الذهب نیشابور

یاران فضل.شهدای طلاب نیشابور

 مجمع حامیان ولایت نیشابور

شاهدان مسجد جامع نیشابور

شهیداندرود

یاران عاشق .شهدای ینگجه نیشابور

 مدرسه عشق

شهدای اصناف وبازار یاران سلسله الذهب

ربیع الشهداء- نیشابور

 پرستوهای مهاجر

شهدای بوژمهران نیشابور

 سفیران نبی اکرم شهدای شهرک بهداری وفرهنگیان نیشابور

شهدای سرچاه نیشابور

 شهدای فدیشه نیشابور

شهدای بار

شهیدان خروین ( فرستادگان رضا )

ستارگان خاک باغشن

شهدای خرمبک

دلیران تنگه .شهدای تنگه علیا نیشابور

شهدای معدن فیروزه نیشابور

  سه شفیع

شهیدان حصاری

 ستاره های صدیق

سه برادران شهید

یاران شهربار

 شهدای جهادسازندگی نیشابور (سنگرسازان بی سنگر)

 آیه های ایثار.شهدای ناجا نیشابور

شهدای شهراسحاق آبادنیشابور

وبگاه شهدای عبدالله آباد نیشابور

 شهدای شاداب

معراجیان

پهلوانان جانباز سلسله الذهب

 سردار وحدت شهید نورعلی شوشتری

سردار شهید عبدالحسین برونسی

سردارشهید مدافع حرم محسن قاجاریان

سردار شهید محمد جواد مهدیان پور

سردار شهید علی دشتی

سردار شهید علی اکبر بشنیجی

سردار شهید محمد علی قدمیاری

سردار شهید کریم اندرابی

سردار شهید حسین دهنوی

سردار شهید محمد حصاری

سردارشهید سیدیوسف حسینی

 سردار شهید عین الله زروندی

سردار شهید عباس یوسفی

سردار شهید احمدرضا رحمتی

سردار شهید علی خالو

 سردار شهید علی اصغر درودی نائب

سردارشهید حیدرعلی سلیمانی

سردار شهید سید احمد عابدی

سردار شهید سید قاسم موسوی

سردار شهید ابراهیم رودیان

سردارشهید مسیح آبادی

سردار شهید محسن قاضی

سردار شهید عباس خواجه بچه

سردار شهید محمد ابراهیم دامنجانی

سردار شهید سید محمود حسینی ادیب

سردار شهید محمد علی فخریان

سردار شهید همتی

سردار شهید عباسعلی دهنوی

سردار شهید علی اصغر اسدی

سردار شهید علی صادقی

سردار شهید غلامرضا باخدا

سردار شهید رمضانعلی پیرانی

سردار شهید ابوالفضل غفورزاده

سردار شهید حسن فیوجی مقدم

سردار شهید محمد صادق قدسی

سردار شهید احمد ترشیزی

سردار شهید قربانعلی سرچاهی

 آزاده بصیر سردارشهید حاج حسن دهنوی

 امیر شهید  سید حسن سیدین

سردار شهید مصطفی مشکیان

سردار شهید عبدالله  درودی

سردار شهید محسن فخریان

 سردار شهید حسین خوشنودی

 سردار شهید ابوالفضل روشنك

سردارشهید سیداسماعیل حسینی ثانی

سردار شهید حسن رحیم آبادی

سردار شهید حسن علی رباطی

  امیر خلبان شهید عزیز الله جعفری

یادیاران نیشابور

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
www.rovzane.com

سفیران بی بی شطیطه نیشابور

سایت رسمی سربازان اسلام; www.sarbazaneislam.com